aknefug-EL, vinnid, pärm 22.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Seoses Aknefug-El-iga (arst kirjutas selle välja vinnide paikseks raviks) on mul selline küsimus: kas see ravib vinne kuidagi teistmoodi kui kuivatades? Tundub kuidagi kahtlane, et ta üldse ei kuivata, vaid jääb mõneks ajaks nahale püsima...
Joon juba 3. nädalat hommikuti leige veega segatud pärmi (1/3 väikest pulka ehk siis 14 g korraga), aga nüüd kuulsin hoopis teistsugust arvamust, et pärmi tuleb tarbida rohkem (terve pulk?) ja segada suhkrut ka hulka. Ei taha uskuda, sest suhkur ajab ju käärima. Oskate te öelda, mismoodi oleks pärmi kõige mõistlikum tarbida, et ta vinnide vastu aitaks, aga liiga ka ei teeks? Lugesin ka, et pärm tekitab söögiisu. Nii et kaalust alla võtta see siis ei aita?

Aitäh!
Merle

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Arvan, et praegu teie poolt kasutatav pärmikogus on õige.
Aknefug EL on erütromütsiini sisaldav lahus, millel on põletikuvastane toime. Preparaat rahustab ja kuivatab punetavaid ja mädaseid vistrikke. Sellel preparaadil puudub komedoonide vastane toime, mis esineb spetsiaalsetesl aknevastastel vahenditel. Viimased on retseptiravimid ja toimivad akne teket pärssivalt.