mükoplasma 14.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minul diagnoositi mükoplasma ja ravimid sain nii mina kui ka partner. Kuu aja pärast on järelkontroll. Siiskil tekkisid mõned küsimused:

1)Saan ma õieti aru, et mükoplasma võib tekkida ka stressi ja ülekoormuse tagajärjel? Kui jah, siis kui suur tõenäosus oli mul nakatuda ka sugulisel teel?

2) Kuna mul mingeid kaebusi ega vaevusi ei ole ja kui mükoplasma võib tekkida organismis "iseenesest", siis kuidas võin ja saan ma kindel olla, et teda jälle mingil ajahetkel ei teki? Kas ma peaksin ennast edaspidi mingi aja tagant kontrollima? Kui see haigus on kord juba olnud, kas on tõenäone, et ta hakkab korduma?

3) Kas see haigus on täiesti ravitav?

Teid ette tänades!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Mükoplasmade roll haigustekitajatena on küsimus,mille kohta on avaldatud erinevaid seisukohti.On leitud,et täiesti tervetest naistest kannab 60%oma genitaaltraktis Ureaplasma urealyticumi ja 20%Mycoplasma hominist.Tavatingimustes tupe normaalse mikrofloora hulka kuuluvad mikroobid võivad hakata aga naise organismi vastupanujõu alanedes vohama,rünnates suurenenud kontsentratsioonis organismi kui ehtsad haigustekitajad.Nii võivad mükoplasmoosid põhjustada vaagnaorganite põletikke,mille tagajärjeks võib olla halvemal juhul munajuhade umbumine ja viljatus.Vastates Teie küsimustele:

1.Mükoplasma infektsioonid võivad aga ei pruugi vahekorra ajal kanduda edasi ühelt partnerilt teisele.

2.Elus ei saa mitte kunagi milleski täiesti kindel olla.Loomulikult võivad ka

mükoplasmadest tingitud infektsioonid korduda.Üldiselt kaebuste ja haigustunnuste puudumisel tavaliselt ravi pole vaja teha,ka siis kui vastavad mikroorganismid on organismist leitud.

3.Mükoplasmadest tingitud infektsioone saab loomulikult ravida,aga pole küll mingit garantiid,et organismi vastupanujõu alanedes need mikroobid uuesti vohama ei hakka ja patogeenseks ei muutu.