ohatise taolised moodustised näol,kaelal,õlgadel 20.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Aastakümneid vaevavad mind vedelikku ajavad punnid,mis paranevad kuni kolm kuud üks ning enne ei parane kui uus on tekkinud.Hiiul öeldi,et ei aita muud kui käia neid külmetamas ning päevitamine.Alul väike punn võib lõpuks olla1cm2 suurune nahata valus laik.Nahka ei kasvata,ainult koorikut ning kui ma teda ei noki,siis lõpuks vedelik lausa voolab selle alt välja.Zovirax eriti ei aita,ehk lühendab paranemise aega,aga teda kulub palju ja on kallis.Samuti mingil määral aitab tsingi ja talgipõhine beebikreem,aga ainult leevendab.Paranemine läheb ikka omasoodu.Samuti leevendab päevitus,aga täiesti puhas nahk oli mul ainult peale Egiptuse reisi,mil ma olin ise täiesti mustaks päevitunud.
Kas on mõeldav põhjus selgitada mingite uuringutega ning saada ka siis ravi?
Olen 42 aastane ning tulemusteta otsinud abi.Ise arvasin,et on herpes.Kuid huulel ohatist on küll haruharva(kord 5 a jooksul?)ning muudel elunditel pole olnud-kui ehk silmades.
Ette tänades.
Mari

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Diagnoosimine on mõnikord tõepoolest pikaajaline protsess. Kuid tundub, et teid konsulteerinud arstil oli diagnoos ju selge, kui ta teile selgitas võimalusi, mis teil on.
Kahjuks pean tõdema, et veel tänapäevalgi on mitmeid nahahaigusi, mille tekkepõhjus pole päris selge. Ja kui ka põhjust teaduslikul tasandil teatakse, ei ole põhjuslikku ravi ikkagi alati võimalik teha.
Võibolla oleks hea lasta teha naha histoloogiline uuring andes eelnevalt proovitüki. Hiiul sellega ju tegeldakse.