Kas kubemetäid? 14.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kubeme piirkonnas on juba teist päeva imelik sügelus, justkui põletaks teatud piirkonnas. Märgata pole midagi. Millest võib olla põhjustatud selline sügelus ja kas kubemetäi võib olla ka juhul kui midagi silmaga näha pole ja kas neiisse võib nakatuda ka näiteks ujulas?
Teid ette tänades tudengineiu.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Sügelustunne kubemes võib olla põhjustatud kubeme täidest.
Kahjuks on kubemetäid üsna levinud ja neid on äärmiselt raske avastada kuna tavaliselt on nad kubemes olevate karvadega üsna ühte värvi. Kergem on neid avastada kui vaadata haiguskollet läbi mitmekordse suurendusega luubi.