Lööve maasikatest 09.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et palju maasikaid süües tekivad kehale putukahammustusele sarnased punnid mis hirmsasti sügelevad. Kunagi lapsena oli mul see probleem, et kui maasikahooaeg algas, siis oli lööve garanteeritud, mis iseenesest üle läks. Nüüd olen 28, vahepeal pole sarnaseid probleeme olnud aga tänavu aasta tekkisid jälle sügelevad punnid. Kas soovitaksite mingit salvi, mida peale määrida?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

See lööve võib maasikatest olla küll. soovitan apteegi käsimüügist osta sügelemist levendavad tabletid kas Zyrtec või Clarityn, mida on vaja võtta üks tablett päevas. Määrimiseks sobivad kreemid väljastatakse retsepti alusel.