näpuotsde kuivamine 07.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.8-aastane poiss ja probleemiks näpuotsde ja varvaste kuiv ihu.näpuotsad tunduvad nagu pöletikulised,kuumad.oleme kasutanud rasvaseid kreeme,aga kreem imendub ruttu ja kasu on väike.sörme otsad on nii kuivad,et löhenevad,nagu küps tomat.kreemidest kasutusel locobase,bephanten,abobase.sööb normaalselt.allergiatest tehtud,ei midagi leitud.probleem vaevanud umbes 6 aastat juba ja alati nii jaanuari-veebruari-märtsi kuus.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

See võib olla sõrmeotste ekseem, mille tekkepõhjust ei tunta. Kui pehmendavad kreemid ei aita, võiksite nahaarsti konsultatsioonil raviks saada spetsiaalseid ravivahendeid. Kuid domineerima peaks ravimisel ennekõike kreemidega pehmendamine, nii nagu oletegi teinud.