bikiini 07.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu probleem seisneb selles, et peale bikiini piirkonna vahatamist tekivad väikesed mädapunnid või lihtsalt väikesed punased põletiklised täpid, mis võivad püsida kuu või rohkemgi(esineb ka sissekasvanud karvakesi). Põletiku või mädapunne ei ole just nii palju kui näiteks raseerides, aga see häirib ikkagi. Olen mõelnud, et äkki tuleb see higistamisest (enda meelest higistan ma bikiini piirkonnast natuke liiga palju)või lihtsalt tundlikust nahast, kui nii siis palun soovitage midagi, mis seda leevendaks.
Ette tänades, Eveli(19)

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Nii pikalt kulgeva probleemi korral tuleks mõelda depileerimise lõpetamisele. Kui te seda mingil põhjusel teha ei saa, pöörduge perearsti poole, kes kirjutab teile mädapõletikuvastase ravivahendi.