Solaariumi kahjulikkusest 02.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 21-aastane neiu. Töötan ega jõua vist sel suvel päevitada. Tahaksin minna solaariumi. Palun teavitage, millised negatiivseid tagajärgi võiks tuua solaarium (kas suureneb nahavähi oht, millest tekivad pigmendilaigud). Minu lähedane sugulane suri hiljuti melanoomi tagajärjel. Kas ma võin kuuluda nn riskigruppi ja kas solaarium oleks sellisel juhul vastunäidustatud?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kas Te kuulute riskigruppi, saan ma öelda ainult Teid nähes-olulisteks kriteeriumiteks on hele nahk, punakas juustevärv, tedretähnid, rohkelt sünnimärke. Kui on korralik solaarium ning Te ei liialda päevitusega, ei saa Teiega midagi halba juhtuda. Loodan ainult, et solaariumipidajad on omandanud sellekohased põhitõed ja oskavad Teid suunata saamaks adekvaatset solaariumiaega ja sagedust.