kuivanud nahk 28.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 18 ja meessoost, hiljuti olin pimesoolelõikusel, olles enne oppi haiglas kuivasid mu käed sõrmeotsteni ära, samuti ka nägu - õde ei osanud midagi öelda, 2 nädalat peale operatsiooni on mu käed nii kuivad, et veritsevad (sõrmed on siiski korras). näonahk koorub ning kannad on tugevalt lõhki kuivanud. Kas tegu võiks olla pimesoole järelnähtuse, mingi haiguse või lihtsalt vitamiinipuudusega ?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Harva võib selline nahakuivusreaktsioon kaasuda mõne üldhaigusega. Nahaarsti juurde on põhjust minna igal juhul. Seniks võiksite ketendavat nahka määrida 10% uurea sisaldusega Eucerin salviga (apteegi käsimüük). Veritsevatele kohtadele see salv ei sobi.