pigmendilaik 27.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on juba aastaid olnud vasaku külje peal suur pigmendilaik. Läbimõõt umbes 15 cm. Mind huvitaks, et kas see võib tulevikus kuidagi kahjulik olla ja mida peaks silmas pidama.. Et kas päike või näiteks solaarium oleksid kahjulikud? Olen 14 aastane.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

See võib olla sünnimärk(võibolla kaasasündinud), mis tähendab seda, et solaariumit ja liigset päevitamist tuleks vältida. Pikemaaegsel päikese käes viibimisel peaks kasutama päikesekaitsekreemi või veel parem, kanda katvat riietust. Kui see on aga nn.piimakohvi laik, ei vaja see erilist tähelepanu. Viimatinimetatu on üsna kahvatu värvusega. Nahaarstile peaks seda laiku näitama, et selgitada, kummaga on tegu.