atoopia 27.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Juba pikemat aega u 4-5 aastat) on mul esinenud aegajalt tuharate vahel (ei ole anaalavaga seotud) punetav, kihelev ala. Tundub, nagu oleks seal nahk väga kuiv. Sügeluse tagajärjel on tekkinud sinna ka haavandike, millest tuleb verd. Olen omateadlikult sinna aegajalt pannud nõrka hormoonsalvi, mis asja parandab. Millega võiks tegemist olla ja kas atoopia võib niisuguses piirkonnas esineda? Kui jah, siis mida ma saaksin teha, et mitte hormoonsalvi kasutada? Tänan.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teile vajalik ravim on retseptiravim, seetõttu tuleb ikka ette võtta teekond nahaarstile.