Naha ketenuds silmadel, kätel, kõrvades 27.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Sellised mured:
Mõlema silmalau peale tekib pidevalt ketendus. Mõnikord isegi väikesed lõhed.
Mõlemasse kõrva auku tekib aegajalt samuti ketendus.
Kätel (sõrmenukid) läheb tihti nahk nagu kuivaks ja mõnikord tekivad lõhed. Ja kui kätele mõni vigastus tekib siis paraneb see suhteliselt kaua (haav jääb kauaks punaseks).
Hiljuti märkasin et ka ühe jala väikese varba vahel ketendab ja on lõhed.

Kas see kõik ei viita mõnele seenhaigusele?
Kas seda saab nahaproovidega kindalaks teha?
Olen ühe nahaarsti juures käinud ja ta arvas (puht visuaalse vaatlemisega), et tegu on alergiaga. Ei tahaks nagu hästi uskuda.

Asi sai alguse umbes 3 aastat tagasi kui olin sõjaväes.

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Eelpoolkirjeldatud nahamuutused ei ole omased seenhaigusele. Kuid varbavahedest võiks küll teha seeneanalüüsi.