kas võimalik seenhaigus? 13.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mõned aastad tagasi kui müügile tulid nö lõhnastatud hügieenisidemed mõtlesin neid proovida. Juhtus midagi kummalist - tundsin, kuidas need tekitavad sügelust ja mõne aja möödudes ka naha punetust. Lõpetasin nende sidemete kasutamise, aga probleem pole täielikult kadunud. Aegajalt (just siis kui on eriti kiired ja veidi närvilisemad ajad) tekkivad ka nüüd sellised tugevad sügelushood (öösiti) ja mingi kerge lööve, mis mõne aja pärast jälle kaob. Kas siin saab ise midagi ära teha või oleks siiski targem arsti juurde pöörduda?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kindlasti tuleks pöörduda arsti vastuvõtule, sest on väga palju võimalusi, mis võivad põhjustada Teil esinevaid tugevaid sügelushoogusid. Et üles leida sügelemise põhjus, selleks peaks arst mitte ainult nägema haiguskollet, vaid tõenäoliselt tegema ka vastavad uuringud. Pole ju mõtet kannatada ja oletada, vaid tuleks konsulteerida spetsialistiga.