haigus 24.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tahan esitada järgmise küsimuse: olen kogu aeg kasutanud kondoomi ja olin kindel, et mul ei tohi esineda mingid haigused. Suvel avastasin tupe naha peal ühe väikse vistriku, mis oli täiesti tavaline vistrik. Käisin kohe naistearsti juures, tema ei võtnud mingit analüüsi ja ütles, et kõik on korras. Nii möödus juba mitu kuud, kui eile avastasin, et samasugune vistrik on tekkinud veel. neid on siis juba kaks. Vana läks natukene ära, aga ikkagi on näha. Nüüd lähen arsti juurde, aga kardan, et jälle arst ütleb mulle sama juttu. Mis see võiks olla ja kas see on ohtlik? Partner on minul kogu aeg üks ja sama olnud, kasutame alati kondoome. Suvel aga oli ühe-öö suhe, kuid jälle ma kasutasin kondoomi. Ja tegelikult peale seda ma avastasingi seda vistrikut...
Vistrik on tavaline, ei roheline ega kollane, tavaline nagu näol...
Ootan väga Teie vastust.
tänan väga!
P.S. vabandan, kui mu eesti keel ei ole nii täiuslik nagu ma tahaks, et ta oleks..

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Raske on kirjelduse alusel täpselt öelda, mis see võiks olla. Kui günekoloog Teid vaatab, küsige, millega võiks tegu olla ja kui juhtub, et Te vastust ei saa, soovitan tulla naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtule.