kerge sügelustunne 23.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen saanud oma sügelisprobleemidele väga erineavaid diagnoose: sügelused, allergia mingite ainete või ka pesuvahendite suhtes, nõgesetõbi jm.
Olen läbi teinud ka mitmeid ravikuure ja tõeliselt väljakannatamatust sügelusest olen lahti saanud, kui aga kannan ümber riideid, tekitab see endiselt seljal kihelust.
Tahaksin teada, millega saan kindlaks teha, kas riietel, mida olen mitmeid korda pestnud ja triikunud ning ka talvel külmas tuulutanud võb olla veel sügelislesti. Kas seda on võimalik kontrollida ja kas sügelised on haigus, mis peaks silmaga näha olema või mitte? Kui ja, siis mis võiks veel imelikku kihelust tekitada?
teid ette tänades,
K.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui Te olete riideid kas pesnud ja triikinud või suletud kilekotis jahedas hoidnud, ei ole vaja karta, et sügelislestad alles on. Kontrollida seda riietest ei saa. Sügelisi diagnoosib arst kliinilise leiu ja Teie kaebuste alusel.