valenegatiivne proov 22.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes 8 aastat tagasi lasin teha hiiul veeniverest süüfilise proovi mis osutus negatiivseks.
Oletatavast nakatumisest oli selleks ajaks möödunud umbes 3 kuud.
Vahepeal pole enam proove võetud.
Muret teeb aga see, et enne analüüsi andmist sõin hommikueinet ja jõin kohvi.
Küsimus olekski nüüd selline,et kas see söömine ei võinud mõjutada analüüsi tulemust ?
Alles hiljem sain teada, et analüüs tuleb anda söömata- joomata.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõenäoliselt ei mõjutanud söömine/joomine Teie analüüsi tulemust.
Süüfilise diagnoosimiseks on kasutatud ja kasutatakse erinavaid uuringumeetodeid (analüüse), mille võtmise tingimused on erinevad.
Kui Teil on väikseimgi kahtlus, siis oleks küll mõtekas teha uued analüüsid. Võrreldes 8 aasta taguse ajaga on uuringumeetodid praeguseks suuresti muutunud.