probleem 20.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere, olen 20 aastane ja juba varakult on mind vaevanud vistrikud, nüüdseks pole asi enam nii hull, kuid nüüd kipuvad tulema sellised suured ja kõvad vistriku taolised punnid, naha alla, mis on siis algul kõvad, hiljem pehmed ja sinised,ning kui katki lähevad, siis ei tule välja sellist asja, nagu vistrikutelt vaid siukest vedelat verega segunenud mäda!
punnid kaovad ära ja siis natuke hiljem tulevad samasse kohta tagasi, nüüd on järsku tulnud neid ka kaelale, lümfide juurde ja sümmeetriliselt, mõlemal pool kaela ja kukalt!
kuulsin et see võib olla tingitud halvast verest?
ning viimasel ajal tundub, et tekivad just alati siis kui pean kuhugi tähtsasse kohta minema või midagi sellist, nagu tingitud närvidest!?
olen käinud ka kosmeetiku juures, ja seal saanud elektrilist ravi, kuid seda peab kaua jätkama, ja kahjuks pole aega seal käia!
kas on äkki midagi, mida saax ise teha või peale panna!??

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Tegemist on tsüstilise aknega, mille raviks tuleks pöörduda nahaarsti poole või vajadusel lasta günekoloogil endale välja kirjutada antibeebipillid, millel on ka aknevastane toime.