punetavad laigud nahal. 19.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et ärritudes tekib mul kaela ja rinna piirkonnale punased laigud, nagu oleks lööve, kestab mõnda aega ja siis taandub. Vahest tuleb igale poole, kuid mõnikord on nii, et on piirkonniti. Mõnikord tuleb isegi väga kergesti, näiteks autoga sõites, kui on liiklusohtlik olukord. Ja veel on mul kergesti punetama kippuv näonahk. Kui ma satun tühisesse häbisse, on mul nägu kohe punane ja on see ka siis, kui alkohooli tarbin. Kuid tihti lugu on mu näonahk ka niisama punane, ilma, et ma häbisse peaks sattuma. Eriti siis, kui pesemast tulen, nägu on pärast seda põskedelt, laubalt ja nina pealt punetav ning ei karda kohe üldsegi sooja. Ma loodan, et oskate natukenegi nõu anda. Ette tänades V.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kahjuks ei selgu kirjast, kui vana te olete. Kui olete päris noor, on kindel, et selline kergelt tekkiv veresoonte reaktsioon ajapikku üle läheb. Kui olete vanem inimene, on mõtet probleemi arutada nahaarstiga. Mõlemal juhul soovitaksin ma organismi harmoniseerimist, milleks suurepäraselt sobib pidev tegelemine näiteks jooga võimlemisega.