väiksed roosad täpid ja laigud 17.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen 23 a. neiu, mul tulid seljale, puusale, kõhule, ühele rinnale ja rinna alla nt. üksikud väikesed roosad täpid ja mõned suuremad laigud (nii läbimõõduga 0,5-2 cm, kokku u. 10 tk), mis sügelevad, algul olid hästi väikesed, aga lähevad aegamisi suuremaks. tulid u. nädal tagasi ja näiteks kõige suurem laik seljal enam eriti ei sügele ja hakkaks nagu kaduma. näol siiani polnud, täna hommikul vaatasin, et nagu oleks paar punast täppi. välja näevad sellised väheke krobelised, üleni sellised nagu kassihaigusel see ring, mis ääristab laiku. igaks juhuks ütlen, et vahekorrast uue partneriga on möödas 4 nädalat, aga suguelundite piirkonnas ei sügele ja pole ka mingit muud muutust märgata. võib olla polegi mõtet muretseda? arsti juurde läheks, aga see nõuab ettevõtmist:), äkki on mingi üldlevinud mööduv nähtus klooriveest, vitamiinidest või muust?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teie poolt kirjeldatu alusel pole võimalik küll diagnoosida mingit konkreetset haigust.
Tõenäoliselt pole siiski tegu sugulisle teel leviva infektsiooniga kuigi teisene süüfilis võib põhjustada nahalööbe teket nii kehatüvel kui ka peopesades ja jalataldadel.
Soovitaksin siiski leida endas niipalju ettevõtlikust, et minna arsti juurde.