lööve või midagi sellist 12.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere olen 19a poiss.
Viimasel ajal on mul tekkinud mingi imelik lööve või hoog (ei oskagi seda nimetada ning raske kirjeldada kuid pyyan).
Seda esineb pea korra päevas või isegi paarkorda...tegemist on nagu mingi ylekeha sygelusega mis võib mind hulluks ajada ja mis kestab kohati kuni 5 ja rohkem minutit. Sel hetkel pole nahal midagi märgata kuid peamine mis sygelevad on sääred põlved selg ja pea (juuste nahk). Olen tähendanud et peamiselt esineb see nagu mingi teatud keha temperatuuri juures näitek kui olen trenni alustanud käbi see hoog soenduse ajal ja hiljem kaob ära siis on tekkinud pärast või vahekorra ajal ja siis veel näitex poes käies kui mul palju riideid seljas on siis tahax nagu kõik seljast kiskuda ja jahetat õhku kehale ligi lasta. Ehk oskate aitata ja kelle juurde piaxin pöörduma abisaamisex ja kui hull see on?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Oluline oleks Teid uurida kuumaurtikaaria suhtes. Selleks oleks ikkagi vaja nahaarstile pöörduda.