Punased täpid säärtel ja randmetel 08.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem. Olen 21. a noormees ning minu nahale on tekkinud punased täpid, mis on kogunenud pisikestesse kobaratesse. (parema sääre siseküljel u 2 cm ja vasakul 1 cm läbimõõduga kobar, randmete sisekülgedel on väiksemad, u 5 - 10 täpist koosnevad kobarad - randmetel on veel ka üksikud 2 - 3 täpist koosnevad kobarad) Täpid ei sügele. Kõigepealt tekkisid täpid paremale säärele, algul ei pannud neid eriti tähele, kuna mõtlesin, et tegu on mõne mööduva allergiaga. Siis kobar aga suurenes ning täpid hakkasid tekkima ka vasakule sääre siseküljele, nüüd on ilmnenud ka randmetele. Käisin küll perearsti juures, kes soovitas minna nahaarsti juurde, kuna aga selleni on veel pikk aeg, ei anna enne hing rahu kui olen mingigi arvamuse oma probleemi kohta saanud. (arsti juurde on plaan siiski kindlasti minna) Vahepeal kahtlustasin ka sügelisi, kuid selle variandi lükkas arst kindlasti ümber.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Te olete andnud üsna täpse lööbe kirjelduse, kuid nahahaiguse diagnoos ei seisne ainult lööbe väljanägemises, vaid veel mitmes muuski asjaolus, mida püütaksegi arsti vastuvõtul välja selgitada. Seetõttu ei saa ma sellele küsimusele muud moodi vastata.