Kas naha haigus? 08.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, pöördun Teie poole, et veel kellegagi konsulteerida, enne kui ostan välja ravimi, mille arst kirjutas.
Minu 15.a tütar käis naha arsti juures konsultatsioonil, pruuni laigu pärast kõhu piirkonnas, mis sügise jooksul sinna tekkinud oli.Arsti diagnoos oli "triipjas lihhen"Kirjutas ka ravimi, kuid jäi pisut segaseks, mida see lihhen endast kujutab ja on sellel ka mingeid ohtlikke tagajärgi?Teame vaid seda, et see võib olla päritud minult tema emalt,kellel on psoriaas ning, et päikese käes viibides võib see uuesti välja lüüa.Psoriaasi puhul aitab valgusravi, kuid lihheni puhul on see vastunäidustatud.Oli plaanis mõned korrad solaariumis käia, et näonaha jumet veidi parandada, kuna suvel päikesega kadusid ka vistrikud peaaegu olematuks.Ravimiks kirjutati "Diprovoline" võin eksida keskmiste tähtedega kuna ei lugenud seda retseptilt välja, tegemist on hormoon ravimiga.Kas on ka muid võimalusi selle raviks?Ning mis suvel päikese käes olemisega saab?
Lugupidamisega Ene

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie jutus on mõned vasturääkivused, mis võivad olla põhjustatud arsti jutu mittetäielikust mõistmisest. Selleks, et adekvaatseid vastuseid Teile anda, tuleks last näha. Kui nahaarst on lapsele hormoonsalvi välja kirjutanud, siis järelikult on see vajalik.