mingid punnid üle keha 05.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline probleem on, et jäin paar päeva tagasi haigeks, väike palavik jne. Kuid see ei olnud kõik, järgmisetel päevadel tekkisid kehale igalepoole mingid punnid. Ja neid ei ole mitte vähe vaid väga palju, mitusada, terve selg on nendega nüüd kaetud ja täiesti punane ning ka rinna peal on. Samas veel ka jalgade, käte ja ka näo peal. Kõik need 2 päevaga! Ma ei julge homseni oodatagi, kardan, et siis on neid veel rohkem. Lisaks veel need sügelevad ka meeletult ning öösel on väga raske magada. Milles asi?? Olen väga mures! Ehk saate kiirelt vastata.
Tänan!

Mees, 17 a.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui võtsite haiguse leevendamiseks mingisuguseid preparaate, on alust arvata, et tegemist on sellest preparaadist tingitud allergilise reaktsiooniga. Kui te seda preparaati rohkem ei kasuta, peaks lööve tasapisi taandarenema. Kui te midagi ei ole tarvitanud, siis ei ole siinkohal võimalik enamat öelda,
kui et pöörduge nahaarstile või perearstile.
Sügeluse vähendamiseks ostke apteegist vabamüügilt Claritini, mida võtke 1 tablett 1 kord päevas.