Laigud kehal 04.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Umbes kolm aastat tagasi suvel hakkas üla keha nahk ketendama. Algul arvasin, et tegemist on päikese põletusega ja sellest tingitud nähtusega kuid
hiljem selgus, et need piirkonnad ei päevitunud enam üldse. Tekkisid valged laigud rinnakul, kõhul ja seljal/kaelal. Hiljem on valged laigud lisandunud kaenlaalustesse ja munandikottidele. Laigud on üsna suured, eriti rinnakul.
Esimene nahaarst kelle poole pöördusin arvas, et tegemist naha seenega ja määras ka vastava ravikuuri kuid järgmisel suvel kõik kordus. Pöördusin teise arsti poole - diagnoos "vitiligo". Olen käinud mitme arsti vastuvõtul ja diagnoosid on olnud pooleks - seen/ vitiliigo. Kuhu võiksin pöörduda, et oleks võimalik "õige" diagnoos saada.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Nahahaiguste arsti vastuvõtule tuleks tulla. Kui nahaarstil on kahtlus diagnoosi osas, võtab ta nahatüki histoloogiliseks uuringuks.