Naha-ja suguhaigused 15.06.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kondüloomide alagrupi määramise ja ravimise võimalused, kuhu pöörduda,

kui maakonna arst erilist tähelepanu ei osuta. Mida teha? Soovin neist vabaneda,

kuigi olen lugenud, neid täielikult välja ravida pole võimalik, kas olen siis

nakkusohtlik terveks eluks?

Lugupidamisega.

Mari.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Teie maakonnas pole võimalik määrata kondülloomide tüüpi,siis vastava soovi korral võite pöörduda Tartu Üilkooli Kliinikumi,kas dermatoveneroloogi või günekoloogi vastuvõtule.Üldiselt ei tasu papillomviiruse olemasolusu üle organismis liigselt muretseda,kuna tavaliselt on papillomviiruse mõjul tekkinud koemuutused healoomilised.Tuleks määrata kindlaks papillomviiruse tüüp ja nn.riskitüübi olemaslul kord aastas käia arsti vastuvõtul,kes vastavate analüüsidega teeb kindlaks,et pole toimunud pahaloomulisi muutusi emakakaelal.

Tõepoolest-papillomviirust nagu ühtki teist viirust pole võimalik organismist kõrvaldada,aga asümptomaatiliste vormide esinemise korral on nakkusoht partnerile suhteliselt väga väike.