genitaalherpes ja rasedus 29.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine.Olen 30 a.naine ja mul diagnoositi 4 aastat tagasi genitaalherpes.Sain ravi ja pean tunnistama et õnneks on haigus ilmutanud end harva-umb. iga poole aasta järel.Olen sel puhul kasutanud zoviraxi.Nüüd siis lõpuks jäin lapseootele, mis oleks minu jaoks väga rõõmus sündmus, kui vaid see haigus endast jälle märku ei annaks.Nimelt olen 6 nädalat rase ja selle aja jooksul ilmutab ta end juba 2 korda.Määrisin jällegi hirmuga Zoviraxiga,teadmata, mis mõju see lootele võib avaldada.Arsti juurde saan alles 2 nädala pärast, mistõttu olengi väga mures, kuidas edasi toimida.Kas haigus võib kahjustada loodet ja ravimine zoviraxiga?
Teid Ette tänades
Katrin

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvan, et raseduse puhul peaks küll olema võimalik selle günekoloogi vastuvõtule, kelle juures Te olete end arvele võtnud, erakorralise patseindina ka lühema ooteajaga vastuvõtule saada.