Lööve nahal 14.06.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on naba ümbruses, enamjaolt umbes vööpandla kohal kuid ka mujal (vöökohas ja ka kaenla all) punakad kestendavad laigud. Kas võib tegemist olla mingi allergiaga ning mis võiks selle vastu aidata? Kas peaks pöörduma arsti poole? Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Suure tõenäosusega on Teil tegemist kontaktallergiaga- see tähendab, et ärritaja on olnud kontaktis Teie nahaga. Pandlaaluse piirkonna lööbe puhul esmajärjekorras tuleb arvesse nikliallergia. Te vajate ravi ning kui arst otsustab nii, siis ka nahateste, et olla veendunud löövet põhjustavas faktoris. Seni soovitan loobuda metallesemetest (väljaarvatud kuld).