Lööve kätel... 03.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem seisneb selles, et olen vähemal või suuremal määral põdenud põletikulist naha ekseemi
(ei tea täpset haiguse nimetust), mida on esinenud peas, sõrmedel, kõhul, häbeme piirkonnas. Haigus on kulgenud peamiselt talvel, suvel kaob iseenesest ära. Arst on mulle korduvalt kirjutanud medikamenti nimetusega Fucicort (antibiootikum, kortikosteroid), mis on tõhus ravim. Kuid viimasel paaril aastal esineb haigustunnuseid ainult kätel, sõrmede vahel- sellised väikesed punnikesed, haavandid, millest tuleb vett; sügelevad; nahk on hästi kuiv; vahel ka põletikuline; punetav. Ja olen sunnitud väikeses koguses Fucicorti kasutama kätel peaaegu kogu talveperioodi vältel. Mure selles, et kuna ravim sisaldab hormooni, kas on see lubatud nii pika aja vältel taolist ravimit kasutada?
Murelik.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Võib, kui teisiti ei saa. Soovitaksin siiski nahaarsti vastuvõtule tulla, et teha nahatestid võimaliku ärritaja leidmiseks.