rasune näonahk 02.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26 a. noormees ja juba mõned aastad on mind vaevanud minu hästi tugeva rasueritusega näonahk. Olen kasutanud palju erinevaid rasueritust reguleerivaid, nahka toitvaid, rahustavaid jne. kalleid ja odavamaid geele, kreeme, näovett. Tulemus on lubatust kas täitsa nullilähedane või väga minimaalne. Isegi matistavate näokreemide toime jääb nõrgaks, lühiajaliseks - juba natukese aja pärast "immitseb" pooridest rasu.
Arvatavasti võib üheks põhjuseks olla suitsetamine...
Ise arvan, et ravi peaks olema seespidine (tabletid vms.) Mõtlesin, et lähen ostan apteegist mingid tebletid selle probleemi kõrvaldamiseks (leevendamiseks) kuid oleksin väga tänulik Teie professionaalse arvamuse, nõuande eest.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Rasunäärmete tegevusele mõjuvad pärssivalt mõningad akne raviks kasutatavad vahendid. Ka acne vulgaris´e puhul esineb näonaha liigrasusus, mis ravi käigus väheneb. Akneravimid on enamasti retseptiravimid ja neid on nii välispidiseid kui ka üks seborröa puhul arvestatav seespidine. Niisiis tuleks teil oma probleemiga minna nahaarsti vastuvõtule.