küüneseene ennetamine 27.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

meie sauna kasutab inimene, kellel on küüneseen. kuidas ennast kõige paremini kaitsta? Chemisepti pihustame, kanname saunasusse ja jalad kuivatame hoolikalt ära. Kas on veel midagi tõhusamat küüneseene ennetamiseks (meil on ka 3-aastane laps). Mõnda salvi näiteks? Mida veel enda kaitsmiseks teha saab?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kindlasti ei teeks paha ka jalakreemide kasutamine,selleks et hoida jalgade nahka kuivamise eest. See ei peaks olema ravikreem vaid lihtsalt mõni hooldusvahend (Eucerini jalakreem, Linola Urea)
Väikesed lapsed ei nakatu jalgade seenhaigusesse väga kergelt. Kui lapse jalanahk on veidi kuiv, võiks tema jalgu määrida lastekreemiga.