kandidoos ja genitaalherpes 25.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere.
küsimus on: kas nimetatud haigustest võib nakatuda ka väikelaps (kontakt magamisel, puudutamine käega mis kratsib sügelevat kohta jne)? millised võivad olla sel juhul sümptomid?
olen mures, kuna koos enda nimetatud probleemide tekkega tekkis lapsel küünte otstele naha alla verevalumi laadne joon koos ebatavaliselt valkjas-kollakat värvi küüne otsaga. lisaks oli meil ka põletik hüppeliigestes. tavapärased vereanalüüsid näitasid põletikku, veresuhkrut ei määratud, hemoglobiin veidi alanenud. lühidalt, diagnoosi ei osatud panna. kas võib olla mingit seost minu haigustega?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõenäliselt seos Teie haiguste ja Teie lapsel esinevate kaebuste vahel puudub, aga lõpliku vastuse sellele küsimusele saavad anda ikkagi ainultvatsavd analüüsid. Lastel esieneb küll küüneplaadi kahjustumine seenhaiguse tulemusena väga harva, aga päris võimatu see siiski pole.