näsakesed, käsnakesed 21.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mure selline: näib nagu mu nahk kasvataks järjest uusi ja uusi käsnakesi.
Üks üsna suur käsnake on mu juuste piiril lapsest saadik kükitanud. Kannan seetõttu pikki juukseid. Nüüd on ilmunud väiksesed näsajad moodustised kaelale, rindkere piirkonda. On äkki tegemist mingi ealise iseärasusega, olen 36 või on võimalus, et olen saanud nakkuse. Näsakesi suguelunditel küll ei ole.
Tervitustega
M.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Arvatavasti on tegemist papilloomide ja keratoomidega. Täpseks diagnoosimiseks ja nende eemaldamiseks oleks kõige õigem pöörduda dermatoloogi poole, kes tegeleb ka elektrokoagulatsiooni ning külmutusraviga.