nahk ja kreemitamine 19.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

kas kallim kreem on parem kui odavam? kas kalli/kvaliteetse kreemiga on võimalik vananemist ennetada? kas mineraalõli sisaldusega kreeme oleks tark vältida?

tänan

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Reeglina on kallimad kreemid kvaliteetsemad, aga see ei pruugi tähendada, et ka odavamad tulemusi ei anna. Kreemide efekt oleneb mitte niivõrd nende hinnast kui näonaha eest hoolitsemise kvaliteedist üldse, piisavast uneajast, toitumisest, intoksikatsioonide vältimisest (alkohol, suitsetamine, narkootikumid), kasutatava kreemi sobivusest kasutaja näonahale ja kasutamise regulaarsusest. Seega - sellele küsimusele pole võimalik üheselt vastata. On selge, et kui kasutada nö.kallist kreemi mittepiisavates kogustes, siis võib tulemus olla kehvem kui nn. odavate kreemdega nende kasutamisel piisavates kogustes ja regulaarselt. Mis on aga kindel- kui kasutada regulaarselt oma nahatüübile sobivaid kreeme, siis saab vananemist kindlasti edasi lükata.