Selja peal vistrikud 11.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20 aastane.
Nimelt painavad mind seljapealsed vistrikud, mis kuidagi ei taha ära minna.
Näo pealt on juba vähem, kuna sain väga hea ravimi (Hiina rohudest).
Vereanalüüse on võetud, need aga olevat korras. Kasutan ka Harmonetti, kas võivad tekitada ka hormoonid vistrikke?

Ettetänades!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Võiksite kasutada seljal oleva akne ravimiseks apteegi käsimüügi preparaati Aknefug oxid mild (10% list). Õrna naha puhul võiks ravikuuri alustada 5 %-lise preparaadiga. Kui ravikuur ei anna soovitud tulemust, pöörduge nahaarsti poole.
Rasedusvastased tabletid pigem vähendavad vistrike teket. Pidage nõu ka günekoloogiga, sest on olemas sellised antibeebi pillid, mis hoiavad ära aknet. Kuid neid tuleks kasutada vaid tõsisema akne puhul.