Nabarõnga ohtlikkus õrnale nabale 11.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas ta võib ka halbu asju kaasa tuua? Olen kuulnud, et naba kiskumisest võib song kergesti tekkida. On see müüt või vastab tõele?
Olen 20 aastane näitsik ja tahaksin omale nabarõngast. Naba on mul sügav (küsimärgikujuline) ja seega peaks hästi sobima. Aga ta on mul pisikesest peale olnud selline tegelane, et kipub aegajalt minema punaseks ja halvasti lõhnavaks. Kui ma hoolsalt teist puhastan, siis ei juhtu midagi, a alati ei jõua ja läheb liimerdama. Kas on mingi võimalus, mingi salv, rohi, mis aitaks selle liimerduse vastu? Kas nabarõngas võib nii sellele kui kõhule halvasti mõjuda?
Loodan, et mu segane jutt mingitkimoodi arusaadav oli.

Ette tänades,

e

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Nabasonga tekke võimalust ei pea ma reaalseks. Naba piirkonnas olev nahahaigus aga võib küll ägeneda. Kui panete nabarõnga, võib see teie puhul osutuda pidevaks nakkuse ja ärrituse allikaks. Sellest tulenevalt võib punetus ja leemendus muutuda püsivaks ja laienevaks.