putukahammustus 04.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 28 aastane naine. Käisin 1,5 kuud tagasi seenel ja metsast tulles avastasin, et mingi putukas oli mind hammustanud reie siseküljelt. Tekkis punetav punn, mis hiljem taandus. Nüüd on hammustuse ümbruses juba 15 cm ulatuses punetus ja tundub, et see läheb järjest laiemaks. Hammustuse koht on lillakas ja sügeleb. Mismoodi ma seda ravima peaksin, kas viinakompress aitaks ?
Kristi

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teil tuleks tulla nahaarsti vastuvõtule, et välistada puukborrelioosi võimalus. Selleks tuleb teha vereanalüüs. Alles seejärel saame rääkida ravist.