Klamüüdia 31.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on mure järgmine olen olnud abielus üle 10 aasta oma mehega ja vahekorras ainult temaga.Aga nädal tagasi avastati mul klamüüdia ,kuigi valusid kõhus hakkasin alles tundma aasta tagasi ja mitte eriti tugevaid.
Ja mure on järgmine : olen sünnitanud 2 last tõenäoliselt põdesin juba siis klamüüdiat ,kuidas see on mõjunud lastele.

Jään ootama vastust

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kuna urogenitaalne klamüdioos on sugulisel teel nakkav haigus, siis nimetatud viisil see haigus ka nakkab. Seega ülekandumise võimalus emalt lapsele on äärmiselt ebatõenäoline.