Allergiline lööve imikul 30.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 2 kuu ja 1 nädala vanusel pojal, kes on täielikult rinnapiimatoidul, on jalgadel ja kõhul ühtlane pisikestest punnikestest lööve (nagu oleks nõgesega kõrvetada saanud). Peale lööbe ilmnemist on ta ka rahutum olnud. Arvan, et see on allergia, kuna sõin nädalavahetusel mett (tavaliselt ma seda ei söö) ning ka mul endal oli täpselt selline lööve raseduse ajal põlveõndlates kui olin mett söönud. Tean, et pean oma toidusedelist välja jätma kõik need toiduained, mis võivad lapsele allergiat tekitada. Kui aga selline lööve juba tekkinud on ning on näha, et see last häirib (ilmselt sügeleb), siis mida võiksin nende kohtade peale määrida, et see sügelus veidikenegi leevendust saaks?
Tänan tähelepanu eest. A.S.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Vajalikud ravimid on retseptiravimid, seetõttu tuleb ette võtta tee nahaarstile.