Keratoomid 29.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 40-aastane naine. Nooremas eas oli kõva päikesevõtja. Ma ei tea, aga
arvatavasti sellest on kehale tekkinud väga palju keratoome - suuremaid ja väiksemaid ning neid tuleb pidevalt juurde. Algul on nad naha tooni, kuid hiljem
muutuvad tumedateks. Peamiselt on nad kõhul ja rinnal, kuid ka seljale hakkab neid järjest rohkem tekkima. Perearst soovitas määrida Urea salviga. Kui aga määrida juba üle nädala, siis muutuvad nad valulikuks.
Kas selle salviga ikka tohib neid määrida, kui pika aja jooksul ja kas see aitab neist vabaneda? Või on keratoomide ärritamine seotud riskiga, et võib hoopis
naha pahaloomuline protsess arenema hakata?
Kuidas on suvise päikesekäes olemisega?
Tänan.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Seborroilised keratoomid ei kao uurea kreemi kasutamisel, võivad vaid muutuda pisut pehmemaks. Seborroilised keratoomid ei muutu pahaloomuliseks, ka päevitamisel mitte.