rasedus ja vistrikud 27.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Seoses rasedusega (10 ndl.) on tekkinud punased (mõnedel ka mädapea otsas) vistrikud õlgadele ja otsa ette. Kas peale poes müüdavate puhastuspiimade jms. võib raseduse ajal vistrike raviks kasutada mõnda ravimit või tuleb lihtsalt oodata, millal nad ise taanduvad.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Bensoüülperoksiidi ( Aknefug oxid mild 3% ja 5%) on lubatud kasutada raseduse ajal, välja arvatud raseduse viimasel kuul. Kui olete tundliku nahaga, valige 3%-line geel. Ravim võib kasutamise algul esile kutsuda ärritusnähtusid- vähest punetust, nahakuivust, ent need on taanduva iseloomuga.