allergiline lööve 26.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Sooviksin teada, kas on võimalik see, et kui olen millegi suhtes allergiline, siis ei pruugi allergeeniga kokkupuutudes allergiline lööve välja lüüa alati, vaid ainult mõnikord? Allergilist löövet (paistetus, naha punetus, karedus ja kipitus) on mul esinenud silmaümbruses (väga tugevalt kaks korda, vähesel määral aeg-ajalt). Olen silmaübruses vältinud kosmeetikat (k.a silmameigieemaldajat), mille puhul olen pidanud võimalikuks, et minu nahk neid ei talu. Sama kosmeetikat kasutades on aga naha reaktsioonid erinevad: kord ei teki mingit löövet, siis aga jälle tekib. Kas ainus võimalus lööbe vältimiseks on loobuda kosmeetika kasutamisest üldse?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõne alla tuleks nahatestide tegemine, et saada teada võimalik allergeen, et seda siis edaspidises elus vältida. Alati ei pruugi me allergeeni nahatestidega teada saada, kuid proovima peaks. Nahateste saab teha Tartu Nahahaiguste Kliinikus. Registratuuri number 3198888