sügelevad peopesad 25.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu peopesad hakkasid umbes nädal tagasi sügelema/kihelema ja tundus (näha ei olnud), et sinna tekkisid väikesed mügarikud, paari päeva pärast, hommikul olid peopesas u. 2-3 mm läbimõõduga ketendavad ringid, mis ei sügelenud. Täna hakkasid peopesad jälle sügelema. Mügarike tunnet ei ole. Paaripäevased ketendused on kadumas.

Mis see võikd olla? Seen? Allergia? Sügelised? Närvid?

Olen allergiline tsitrusviljade ja kodukeemia suhtes.

27 nädalat rase.

Tänan.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Nahasisesed väikesed villikesed võisid teile tunduda naha mügarikena. Nii võib alata higistamisega seotud häire. Kui teate end allergiline olevat, ei välista, et kontaktallergiline protsess.

Pöörduge palun nahahaiguste arstile. Perearsti saatekiri registreerimiseks ei ole vajalik.