naha hooldamine 20.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere,

mul on plaanis kaalus alla võtta ja tahtsin küsida, et kuidas oleks kõige õigem naha eest hoolitseda, et ei tekiks venitusarme? Kas piisab tavaliselt kehakreemist või peab kasutama spetstooteid? Mul on juba vanad striiad olemas eelmisest dieedist, mida teha, et neid juurde ei tekiks?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Arvan, et ainuke viis venitusarmide teket vältida on mitte kaalus juurde võtta. Kui inimene võtab kaalus juurde, tekivad esialgu nahasisesed rebendid.Hiljem asenduvad rebendid armkoega. Lähtuvalt eeltoodust, arvan, et võiksite kasutada tavaliste kreemide asemel spetsiaalseid tooteid, sest mida varem te tekkivatele armidele toimida saate, seda parem. Kahjuks peab tõdema, et armidest täielikult vabaneda ei õnnestu ka spetsiaaltoodete abil mitte.