papilloomviirus 20.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuidas võis tekkida viirus kui teisi partnereid ei ole olnud? Kas viirus on ravitav? (ei ole kondüloomid ). Kas vahekorras olemine nakatab kohe ka partneri? Kas suure tõenäosusega areneb sellest pahaloomuline emakakaela kasvaja?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui on toimunud nakatumine mingi viirusega, siis olemasolevat viirusinfektsiooni saab ainult alla suruda, mitte aga välja ravida.
Teravaid kondüloome tekitavad HPV-6 ja HPV-11 (Inimese Papillomviiruse tüübid 6 ja 11)., mis on healoomulised viiruse tüübid. Nendest viiruse tüüpidest ei arene pahaloomulisi kasvajalisi moodustisi.
Viirusinfektsioonisse nakatumise tõenäosus sugulisel teel on alati ettearvamatu. Mitte mingil juhul ei saa väita, et nakatumine peab alati toimuma.
Kui naisel on emakakaelalt avastatud HPV viiruse pahaloomuline tüvi, siis viitab see sellele, et tal on mõnevõrra suurem tõenäosus emakakaela vähi tekkeks võrreldas tervete naistega. Mitte mingil juhul ei saa väita et HPV pahaloomulise viiruse tüve olemasolul naisel tingimata peaks arenema emakakaela vähk.