klamüüdia 18.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud kahtlused ja kardan et võin olla nakatunud. Siiani pole mul küll mingeid kaebusi v.a kohatine valu alakõhus .Palun öelge mulle kui kaua klamüüdia peite aeg on ? Kui nakatusi kaks nädalat tagasi millal siis see haigus mul siis välja lööb?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Klamüüdia peiteaeg võib olla keskmiselt 3...14 päeva, kuid kuna naistel esineb klamüüdia esmaselt emakakaela põletikuna, võib see jääda märkamatuks. Haruldased ei ole juhused, kus diagnoos selgub aastaid peale nakatumist.
Teie ainuõige ettevõtmine oleks käik suguhaiguste arsti juurde, kes võtaks teilt kõikide suguhaiguste proovid.Soovitan selleks külastada näiteks anonüümset ja tasulist suguhaiguste kabinetti Hiiu 39, Tallinn.