Kas üldse on võimalik midagi alopeetsiaga teha? 16.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lugesin eelmisel kuul püstitatud teemat noormehest kes seda haigust põeb ja lugesin Teie vastusest seda et on mingi võimalus seda diagnoosida ja ravida. Olen oma endokrinoloogilt kuulnud, et ega midagi teha polegi. Meil peres on see nii emal minul kui ka mu õel. Paralleelselt on meil ka kilpnäärme alatalitlus ja antikehad veres. Minul on need üsna kõrged, üle 1000. Saan asendusravi, häid tulemusi andis rasedus mis tõi peale 3 aastat mulle tagasi juuksed, praegu on nad jällegi laiguti ära. Kas ikkagi on mingeid võimalusi asja ravida? Kas seda tehakse nt ka Tallinnas?

Ette tänades,
7 aastat alopeetsiat põdenud naine

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Usun küll, et Teid on võimalik aidata.Selleks oleks vaja pöörduda eelkõige dermatoloogi vastuvõtule. Ilmselt tuleks teha ka täiendavaid uuringuid. Tallinnas on väga palju häid dermatolooge, kes võtavad vastu nii Hiiu Nahahaiguste Kliinikus, Tallinna erinevates polikliinikutes kui ka mitmetes erakliinikutes.