suguhaiguste kontroll 09.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, kas on võimalik diagnoosida suguhaigusi ka ilma, et midagi (esialgu?) silmaga näha oleks või ilma, et mul enesetunne halb oleks? Olen mures, kuna olin vahekorras inimesega, kelle seksuaalkäitumist ma ei tunne, ja tahaksin end igaks juhuks kontrollida. Ja kas haigustel on peiteaeg nagu HIV-l? Aitäh!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Suguhaigustel on tõepoolest erinevad peiteajad, mil midagi erilist tunda ega näha ei ole.Kontrollile tuleks teil kindlasti minna ja kõige parem oleks pöörduda suguhaiguste arsti poole. Tema ütleb teile täpselt, olenevalt teie kontaktist, millal tuleks teha erinevad analüüsid.