jalad sügelevad 07.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere! kuskil aasta tagasi kui kodus dussi all käisin ja harjaga pesin, hakkasid mul sääred sügelema. olen seepe vahetanud, võtnud kõige tundlikumale nahale aga mitte midagi ei muutu. peale pesu jalad sügelevad väljakannatamatult kuskil 15- 20 minutit. alguses arvasin, et järsku on probleem vees, sest kui mujal ennast pesin, siis säärte sügelemist ei ole. aga veest ei saa see asi olla, sest kui masseerin oma jalgu masaažikindaga, siis peale seda on samasugune sügelemine. millest selline sügelemine ja miks just säärte osas?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui jalgade sügelemine esineb ainult teatud toimingute tagajärjel, tuleks sellistest toimingutest loobuda. Ärge nühkige säärte nahka ei harja ega massazikindaga.Kuigi ei tea teie vanust, arvan siiski, et säärte nahk võib teil olla kuivem kui mujal kehal. Kuiv nahk vajab aga hellemat kohtlemist. Kuid täpsema vastuse saab teile anda vaid konsultatsioonil.