õhetus 05.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Probleem nimelt selles, et mu elukaaslasel (mehel) on tekkinud paar korda õhetustunne jalgade tagumistele pooltele täies pikkuses. Kui selline asi oli, läks ta kohe Hiiule nahaarstile, kuid sealt ta abi ei saanud. Nahk pealt poolt ei punetanud ega mingeid väliseid tunnuseid ei olnud. Arst katsus ja torkis natuke nahka ja palus määrida saialillesalviga. Õhetus kadus mõningate päevade möödudes.

Selline asi on olnud paar korda reitel ja sääremarjadel ja kaob nagu iseenesest mõne päeva möödudes.

Nüüd 1 päev tagasi tekkis õhetus aga kaenla all ja seljal. Kas tegu võib olla mingi allergiaga? Kordan veel, et väliseid tunnuseid pole.

Unustasin mainida, et mu mees töötab sellises kohas, kus on palju kokkupuuteid erinevate autokemikaalidega. Kas põhjus võib peituda selles?

Loodan leida Teilt abi, Muretsev neiu

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõepoolest - võimalik,et tegu on allergilise reakstiooniga. Põhjust allergiat kahtlustada on seda enam. et Teie mees puutub kokku erinevate autokemikaalidega. Soovitav oleks pöörduda allergoloogi vastuvõtule haiguse ägenemise ajal.