hpv 03.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mõni nädal tagasi diagnoositi mul hpv ja nüüd olen päris palju selle kohta lugenud. Olen saanud aru, et ka minu partner on sellesse nakatunud, nimelt tema suguelundil on üks tükk tekkinud, mille lähemal uurimisel võib väikseid sarvekesi näha. Suve jooksul on see umbes kaks korda suuremaks kasvanud, kuidas ma saaksin teda aidata, kas ta peaks mingeid ravimeid kasutama (milliseid) või organism kaotab selle ise ära? Ta ei taha ise arsti juurde ka minna.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie partneril tuleks siiski arstile minna, sest haigus ise ei parane. Ta vajab ravimit, mida saab vaid arsti retseptiga.